- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

13.08.2017

Füzeli Restleşme

Yaptıkları her açıklama olay olan dünyanın iki köşesindeki iki lider Donald TRUMP ve Kim Jong UN arasındaki restleşma, "Üçüncü Dünya Savaşı"nın ayak sesleri mi? sorusunu gündeme taşıyor..


Amerika Birleşik Devletler Başkanı Donald TRUMP ile Kuzey Kore Başkanı Kim Jong UN arasındaki restleşme dünyanın gözlerini bu eksene kaydırdı. Kuzey Kore'nin, ABD'ye ait  Guam adasını fırlatacağını söylediği füzelerle tehdit etmesinin ardından, Trump da nükleer silahları yenileyip güçlendirme sözü verdi.

Kuzey Kore, son dönemde iki farklı kıtalararası balistik füze denemesi yaparken bunlardan geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Hwasong-14 füzesinin başarılı bir şekilde görevini tamamladığını duyurdu. Öyle ki bazı uzmanlar füzenin ABD’nin Chicago kentini vurabileceğini iddia ederken ABD’nin talebiyle toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, nükleer silah programını durdurmayan Kuzey Kore’ye karşı yeni yaptırımların uygulanmasını oy birliğiyle kararlaştırdı.

Temmuz’un sonlarında deneme atışı yaptığı füzenin 47 dakika 12 saniye boyunca 998 kilometre yol kat ettiğini ve 3.724 kilometre yüksekliğe çıktığını açıklayan Kuzey Kore, tehditlere devam etti. Uzmanlar Kuzey Kore’nin füzesinin 6.700 kilometre uzaklıktaki hedefleri vurabileceğini duyurdu. Başta Çin ve Güney Kore olmak üzere bölgeyi geren füze denemesiyle birlikte Kim Jong UN, bunun ABD’ye bir uyarı olduğunu dile getirdi.

---

   


   

***

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


***

İsim Listesi:
Andrew Mc MEEL - " M. Wuerker Politico"
Antonio Rodriguez GARCIA
Arcadio ESQUIVEL
Atiq SHAHID
Carlos AMORIM, Brazil BR
Carlos LATUFF, Brazil BR
Chappatte
Ghalem SALIM
Cival Einstein Macedo ALVES
EndRi BeQo
Harm BENGEN
İzel ROZENTAl - "Şalom" Gazetesi
Julio LUBETKIN
KAL
Lubomir KOTRHA
Luc DESCHEEMAEKER, Belgium B
Makhmud ESHONKULOV, Uzbekistan UZ
Marco De ANGELIS
Marcjan JANSSEN
Marian KAMENSKY
Mike LYNCH
Miro SSTEFANOVIC
Murat SAYIN
Nuhsal IŞIN
Popa MATUMULA
Rico SCHACHERI
Shahid ATIQULLAH
Tan ORAL - "T24" Gazetesi
"The New European"
"The Spectator"
Yannick LEMAY - "Le Journal de Quebec"
Z. B.

---


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.